Umów wizytę
Gabinet Engram to miejsce gdzie dołożymy wszelkich starań aby dociec natury problemu i znaleźć rozwiązanie! Nasz zespół specjalistów tworzy przyjazne miejsce, gdzie uzyskasz pomoc dla siebie i swoich bliskich.
NASZ ZESPÓŁ

Anna Papasz-Siemieniuk

lekarz psychiatra, psychaitra dzieci i młodzieży , magister psycholog

Przez 6 lat pracowałam jako lekarz i nauczyciel akademicki w II Klinice Psychiatrycznej
Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego . Poza pracą lekarza w oddziale ogólnopsychiatrycznym i OLAZA prowadziłam również zajęcia z zakresu psychiatrii i medycyny uzależnień dla studentów polsko- i anglojęzycznych . Przez kolejne lata pracowałam jako lekarz w Oddziale Dziennym Psychiatrycznym dla Dzieci I Młodzieży Mazowieckiego Centrum Neuropsychiatrii , również z osobami uzależnionymi w Poradni Leczenia Uzależnień i w programie metadonowym. Jestem także wieloletnim konsultantem Ośrodka Pomocy Społecznej Miasta Stołecznego Warszawy. Obecnie pracuję w Klinice Dzieci i Młodzieży Instytutu Psychiatrii i Neurologii.


Marta Korzeniewska- Recław

Psycholog, psychoterapeuta

Ukończyłam Wydział Psychologii na Uniwersytecie Warszawskim, dwuetapowe szkolenie z terapii systemowej w Instytucie Psychiatrii i Neurologii u prof. I. Namysłowskiej, również I i II stopień szkolenia w Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach oraz liczne szkolenia uzupełniające w tym zakresie. Aktualnie jestem w trakcie 4-letniego szkolenia dla terapeutów w nurcie poznawczo – behawioralnym. Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej. Poddaje pracę regularnej superwizji u certyfikowanych superwizorów. W swojej pracy łączę nurt poznawczo-behawioralny z podejściem systemowym.



Karolina Kucińska 


Psycholog, Terapeuta Uzależnień, Psychoterapeuta


Jestem absolwentką Filozofii na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz Psychologii w Akademii Ekonomiczno-Humanistycznej w Warszawie.
Ukończyłam 2-letnie szkolenie dla psychoterapeutów uzależnień przy Instytucie Psychologii Zdrowia w Warszawie, a następnie uzyskałam certyfikat  Psychoterapeuty Uzależnień przy Krajowym Biurze ds. Przeciwdziałania Narkomanii.  Jestem terapeutą EMDR. W chwili obecnej uczestniczę w  4-letnim szkoleniu dla psychoterapeutów w nurcie poznawczo-behawioralnym (CBT). Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczo Behawioralnej oraz członkiem Polskiego Towarzystwa Terapii EMDR. Pracuję pod stałą superwizją. Pracuję z dorosłymi oraz z młodzieżą. Łączę nurt CBT z Dialogiem Motywującym.


Ewa Sikora

psycholog, dyplomowany psychoterapeuta psychodynamiczny

Jestem absolwentką kierunku społeczna psychologia kliniczna Uniwersytetu Humanistycznospołecznego SWPS w Warszawie. Ukończyłam 4-letnią szkołę psychoterapii w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym akredytowanym przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne i Polskie Towarzystwo Psychoterapii Psychodynamicznej.
Oferuję konsultacje psychologiczne oraz psychoterapię indywidualną osób dorosłych cierpiących na: nerwice; depresje; zaburzenia lękowe, afektywne, psychosomatyczne; zaburzenia osobowości; trudności o podłożu emocjonalnym i relacyjnym.
Doświadczenie pracy na stanowisku psychologa-psychoterapeuty zdobywałam m.in. w Poradni Zdrowia Psychicznego przy Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie. Posiadane umiejętności kliniczne rozwijałam pracując z pacjentami o zróżnicowanej diagnozie na oddziałach dziennych i całodobowych warszawskich szpitali takich jak: Instytut Psychiatrii i Neurologii (Oddział Diagnostyczno-Terapeutyczny; Klinika Nerwic), Szpital Bródnowski (Oddział Ogólnopsychiatryczny), Szpital Nowowiejski (Centrum Psychoterapii), Szpital im. W. Orłowskiego CMKP (Zakład Seksuologii Klinicznej i Psychoterapii), Instytut Kardiologii, Centrum Onkologii. Ponadto, jestem uczestniczką licznych szkoleń i konferencji poświęconych zdrowiu psychicznemu, diagnozie i pomocy psychologicznej oraz psychoterapii.
Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychodynamicznej. Swoją pracę poddaję systematycznej superwizji. Dodatkowo posiadam wykształcenie filologiczne i muzyczne.


Agata Bujnik

diagnosta ADOS

Ukończyłam pedagogikę specjalna w zakresie pedagogiki niepełnosprawnych intelektualnie na Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie, od lat szkolę się i zdobywam wiedzę na szkoleniach i konferencjach związanych głównie z tematyką zaburzeń ze spektrum autyzmu, m.inn. ukończyłam roczne szkolenie z zakresu aktywizacji społecznej i zawodowej osób z autyzmem prowadzone przez Fundację SYNAPSIS oraz dwuletni staż terapeutyczny prowadzony przez Fundację SYNAPSIS, ukończyłam szkolenia uprawniające do prowadzenia badań klinicznych i naukowych przy pomocy narzędzia ADOS – 2 PL. Od 15 lat pracuję z osobami ze spektrum autyzmu (dziećmi i młodzieżą) prowadząc zajęcia indywidualne, grupowe, należę do zespołu diagnostycznego, kieruję zespołem diagnostyczno – konsultacyjnym zajmującym się wczesną diagnostyką całościowych zaburzeń rozwojowych (dzieci w wieku 8 – 24 miesięcy), współpracuję z rodzicami osób ze spektrum. W Centrum diagnozy i terapii ENGRAM prowadzę badania ADOS – 2 PL.




Piotr Niwiński

Absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, szkolenie specjalizacyjne ukończył w Klinice Psychiatrii Dzieci i Młodzieży Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie.
Członek Komisji Rewizyjnej Sekcji Psychiatrii Dzieci i Młodzieży Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.




Katarzyna Zawierta

Psycholog dzieci, młodzież , dorośli

Jestem absolwentką Psychologii na Uniwersytecie SWPS o specjalizacji Psychologia Kliniczna oraz
absolwentką zarządzania na Uniwersytecie Warszawskim. Ukończyłam: Studia Podyplomowe Diagnoza Psychologiczna w Praktyce Klinicznej na Uniwersytecie SWPS posiadające rekomendację Polskiego Towarzystwa Psychologicznego oraz Studia Podyplomowe Wczesnej Interwencji i Wspomagania Rozwoju Dziecka na Uniwersytecie SWPS. Obecnie uczestniczę w szkoleniu dla psychoterapeutów w nurcie poznawczo-behawioralnym.

Doświadczenie zawodowe zdobywałam w państwowych placówkach Służby Zdrowia m.in.:  Szpitalu Bródnowskim w Warszawie, Dziennym Oddziale Psychiatrycznym dla dzieci i młodzieży, w Poradni dla osób Dorosłych w Kryzysie Emocjonalnym. Od lat w Warszawie i jej okolicach, współpracuję z przedszkolami, szkołami, placówkami terapeutycznymi, diagnostyczno-terapeutycznym dla dzieci z ASD.

Pracuję z dziećmi ( Zespół Aspergera, Autyzm,  ADHD, trudności w koncentracji, trudności emocjonalne), młodzieżą (zaburzenia lękowe, depresyjne, emocjonalne, niska samoocena, brak pewności siebie, spektrum autyzmu ) oraz z dorosłymi (kryzys rodzinny, związkowy, życiowy, depresja, lęk, trudności w relacjach, poczucie samotności, wsparcie rodzin, porady wychowawcze,itp.)
W swojej pracy zwracam uwagę na indywidualne potrzeby Klienta, jego możliwości i zasoby, dzięki którym staram się zbudować relację pomocną w zrozumieniu siebie, otworzeniu się na nowe możliwości, czy dostrzeżeniu szerszej perspektywy umożliwiającej poradzenie i zrozumienie trudnych sytuacji i ograniczeń. W pracy z dziećmi bazuję na relacji, budowaniu zaufania, odnajdowaniu własnych zasobów, dzięki którym dziecko ma szansę na poradzenie sobie z wyzwaniami, jakie przed
nim stoją.

Marcin Poncyliusz

Psycholog, trener umiejętności psychospołecznych

Jestem psychologiem oraz trenerem umiejętności interpersonalnych. Od ponad 10 lat pracuję w obszarze zdrowia psychicznego. Budowałem swoje doświadczenie psychologiczne pracując min. w Mazowieckim Centrum Neuropsychiatrii, w szkołach podstawowych i świetlicach socjoterapeutycznych. Współpracowałem również z ośrodkami pomocy
społecznej oraz z organizacjami pozarządowymi, takimi jak: Fundacja Robinson Crusoe, Stowarzyszenie Latawiec, czy Fundacja Uniwersytet Dzieci. Oprócz pracy psychologicznej zajmuję się również prowadzeniem warsztatów oraz szkoleń z
zakresu umiejętności psychospołecznych, z takich tematów jak: asertywność, radzenie sobie z emocjami i stresem, współpraca, komunikacja, warsztaty umiejętności rodzicielskich.
Ukończyłem studia psychologiczne – specjalność kliniczna, Szkołę Treningu i Warsztatu Psychologicznego „Intra” oraz szkolenia i kursy doskonalące umiejętności diagnostyczne oraz terapeutyczne, min. Racjonalna Terapia Zachowań, Zasady terapii Miltona H. Ericksona, Studium reintegracji Społecznej (dawniej Studium Terapii Uzależnień). Uczestniczyłem również w licznych konferencjach z zakresu zdrowia psychicznego.
Prywatnie mąż, ojciec dwójki dzieci i pasjonat triathlonu. Łączę swoją pasję pracując również ze sportowcami, rozwijając umiejętności mentalne w zakresie motywacji, radzenia sobie ze stresem, zwiększania skuteczności i rozwoju pewności siebie.

 

Monika Teodorowicz

Jestem magistrem psychologii, absolwentką Psychologii na Uniwersytecie SWPS o
specjalizacji Psychologia Społeczna. Aktualnie poszerzam swoją wiedzę na studiach podyplomowych – Przygotowanie pedagogiczne dla psychologów. Ukończyłam również liczne kursy i szkolenia, m.in. Rozwój umiejętności trenerskich, Rozwój kompetencji zawodowych, Doradztwo i Diagnoza Psychologiczna.
Doświadczenie zawodowe zdobywałam w Warszawskim Centrum Pomocy Rodzinie,
gdzie wspierałam dorosłych, w Przedszkolu Planeta Marzeń, gdzie pracowałam z dziećmi, oraz w swoim prywatnym gabinecie psychologicznym, w którym wspieram młodzież i dorosłych.
Wykonywanie zawodu psychologa jest moją pasją!
Wspieram młodzież od 16 roku życia i dorosłych we wszystkich tematach, w jakich może pomóc psycholog, takich jak: zaburzenia nastroju i osobowości, (depresja, zaburzenia lękowe), kryzysy (rozwód / rozstanie, samotność, trudność w znalezieniu partnera/ki, żałoba), związki i relacje (kłótnie, problemy z bliskością / przywiązaniem, zdrada), rozwój
osobisty (asertywność, pewność siebie, praca z ciałem, praca z emocjami), rodzicielstwo i rodzina (depresja poporodowa, kryzys płodności, poronienie, wsparcie okołoporodowe), rozwój zawodowy (mobbing, pracoholizm, rozwój kompetencji zawodowych, wypalenie
zawodowe). Moją specjalizacją jest pomoc pacjentom uwikłanym w toksyczne relacje (np. z osobami z narcystycznym zaburzeniem osobowości), oraz diagnoza ADHD u dorosłych i młodzieży
(od 16 roku życia).
Moje motto: Żeby być kimś, trzeba najpierw być sobą. Zapraszam więc po znalezienie
drogi do siebie!

Marcin Janowski

psychoterapeuta w trakcie szkolenia

Jestem uczestnikiem 4-letniego Szkolenia Psychodynamicznego do Certyfikatu Psychoterapeuty Instytutu Studiów Psychoanalitycznych im. Hanny Segal.

Dotychczasowe doświadczenie zdobyłem na praktyce psychoterapeutycznej w zespole Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Poradni Zdrowia Psychicznego i Ośrodkach Środowiskowej Pomocy Psychologicznej i Psychoterapeutycznej w Tarczyńskim Centrum Medycznym oraz na stażu w Niepublicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej Poradni Zdrowia Psychicznego Psychoklinika w Legionowie.

Prowadzę konsultacje psychoterapeutyczne oraz psychoterapię indywidualną w nurcie psychodynamicznym osób dorosłych, młodzieży i dzieci.

Swoją pracę poddaję cotygodniowej superwizji.

Agata Bąk – mgr pedagogiki, doradca zawodowy, certyfikowany trener umiejętności psychospołecznych. Jestem absolwentką Uniwersytetu Warszawskiego. Ukończyłam także Uniwersytet Medyczny w Łodzi oraz Szkołę Treningu i Warsztatu Psychologicznego „Intra”. Specjalizuję się w realizacji projektów z zakresu planowania kariery i rozwoju osobistego. Od 15 lat współpracuję z sektorem publicznym, biznesowym i pozarządowym, realizując ważne programy aktywizacyjne i badawcze. Przeprowadziłam ponad 3000 godzin indywidualnego doradztwa zawodowego.

Doradzam, motywuję, pomagam w definiowaniu i osiąganiu celów zawodowych i edukacyjnych. Wspieram w procesie zakładania działalności gospodarczej. Współtworzę biznes plany, wnioski o dotację z urzędów pracy.

Pracuję z młodzieżą, kadrą średniego i wyższego szczebla, osobami z niepełnosprawnościami, wszystkimi którzy poszukują swojego idealnego miejsca pracy.

Marcin Bukała 

Fizjoterapeuta i osteopata. Absolwent AWF Warszawa oraz studiów 

podyplomowych w Akademi Osteopatii w Warszawie. W swojej pracy zajmuje się terapią dzieci, w tym niemowląt oraz osób dorosłych – także kobiet w ciąży. Do każdego pacjenta podchodzi indywidualnie i oprócz łagodzenia objawów stara się znaleźć pierwotną przyczynę dysfunkcji w ciele. Do Marcina można się zgłaszać z problemami bólowymi pochodzenia mięśniowego oraz wszelkimi zaburzeniami związanymi z układem ruchu. 

Amator sportów wytrzymałościowych. Prywatnie szczęśliwy mąż i ojciec dwójki dzieci. 


Renata Białas

pedagog specjalny, oligofrenopedagog, terapeuta pedagogiczny, terapeuta ręki, trener TUS

Ukończyłam pedagogikę specjalną na Uniwersytecie Łódzkim, kursy kwalifikacyjne z zakresu oligofrenopedagogki i terapii pedagogicznej,  szkolenie z terapii poznawczo-behawioralnej dzieci i młodzieży (CBT) oraz liczne szkolenia w zakresie profilaktyki, diagnozy i pomocy psychologiczno-pedagogicznej.

Posiadam wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą o specjalnych potrzebach edukacyjnych w tym z różnymi dysfunkcjami rozwojowymi, z niepełnosprawnością intelektualną, dziećmi autystycznymi, z Zespołem Aspergera, zachowaniami opozycyjno-buntowniczymi, ADHD, ADD.

Obecnie pracuję jako pedagog szkolny w szkole podstawowej. W swojej pracy wykorzystuję wiedzę w zakresie NVC Porozumienia Bez Przemocy, Dialogu Motywującego, Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach. Prowadzę grupowe  i indywidualne treningi umiejętności społecznych oraz zajęcia dla dzieci nieśmiałych, z wysoką wrażliwością emocjonalną, nadpobudliwych psychoruchowo i mających inne problemy w funkcjonowaniu emocjonalno-społecznym. Oferuję konsultacje i pomoc w przezwyciężaniu trudności wychowawczych, analizę zachowań „trudnych”, formułowanie zaleceń do pracy wychowawczej,  spotkania psychoedukacyjne i rozmowy wspierające dla rodziców.

Swoją pracę poddaję superwizji.


Adres
CENTRUM DIAGNOZY I TERAPII ENGRAM
ul. Zdziarska 64A
03-289 Warszawa

[email protected]
Mapa